yakut özcan kişisel blog: İki Kupa Tek Arma

30 Mart 2014 Pazar

İki Kupa Tek Arma

        Bir kulübün iki takımının aynı sezonda finalde yer alması, bir gecede iki kupa kazanması ile Avrupa ve ülke spor tarihinde bir ilki başarmanın sonsuz gururunu yaşıyoruz.
İki kupayı da müzemize getiren Sarı Meleklerimize ve Fenerbahçe Grundig Erkek Voleybol Takımımıza, takımlarımızın teknik ve idari heyetlerine,bu başarıda payı büyük olan sporcularımızın ailelerine ve Fenerbahçe ailesinin önemli parçası olan sponsorlarımıza teşekkür ederiz.
        Fenerbahçe'yi hiçbir maçta yalnız bırakmayan; sahalarda salonlarda armamız adına mücadele eden sporcularımıza sonsuz destek veren taraftarlarımıza da teşekkürü borç biliriz.
        Biz; binlerce sporcusu ile Fenerbahçe adını zaferlere yazdırmak için dokuz branşta yarışan bir spor kulübü; büyük bir aileyiz!
Gururla... Sonsuz Teşekkürler!
CEV KUPASI SARI MELEKLERİN
        2008-09 sezonunda 3.’lük, 2012-2013 sezonunda da 2.’lik elde ettiği Bayanlar Cev Kupası’nı bu kez müzemize getiren Fenerbahçe Bayan Voleybol Takımımız, önemli bir başarıya imza attı. CEV Kupası Finali’nde ilk maçı 3-2 kazanan Sarı Melekler, Burhan Felek Spor Salonu’nda oynanan rövanş maçında Rusya’nın Uralochka-NTMK takımını 3-0 mağlup etti ve Cev Kupası’nın sahibi oldu.
        Türk spor tarihi açısından bir ilkin yaşandığı bu gecede, Fenerbahçe Bayan Voleybol Takımızın başarılı oyuncusu Yeon Koung Kim, `maçın en değerli oyuncusu’ seçildi. Rus takımı karşısında baştan sona üstün bir oyun sergileyen Fenerbahçe Bayan Voleybol Takımımız; rakip karşısında Kim, Garay, Eda, Glass, Aneta, Bauer ve Libero Merve ile mücadele ederken 25-11, 28-26 ve 25-22’lik setler sonunda Cev Kupası’nın sahibi oldu.(Haberin Devamı)

AVRUPA ŞAMPİYONU FENERBAHÇE GRUNDİG
        Tarihinde bir ilke imza atan Erkek Voleybol Takımımız,  Avrupa’da ilk kupasını kazandı. CEV Challenge Kupası Finali’nde ilk maçı 3-2 kaybeden Fenerbahçe Grundig Erkek Voleybol Takımımız, İstanbul’da oynanan rövanş maçında İtalya’nın Andreoli Latina takımını 3-0 mağlup etti ve Challenge Kupası’nın sahibi oldu.
        Maçın ardından büyük sevinç yaşayan oyuncularımız ve teknik heyetimiz sahada birbirlerine kenetlenerek, kupa sevincini yaşadılar. Tribünler de "sarı lacivert şampiyon Fenerbahçe" tezahüratları ile sevince ortak oldular. Ardından tribünlere çıkan oyuncularımız Başkanımız ve yöneticilerimizle sevinçlerini paylaştılar. Ivan Miljkovic, şampiyonanın en değerli oyuncusu seçildi.(Haberin Devamı)

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Yorumlar